Mateřská škola:
Modřínova 354
Hrdějovice
37361
   
 
Kontakt

Kontaktní údaje Mateřské školy:
Adresa mateřské školy :
Hrdějovice
Modřínova 354
České Budějovice
37361
Viva bambini, montessori školka
Telefon, email, www :
Telefon: 777155981
E-mail: lenka.muselova@seznam.cz
www: www.montessoricb.cz
 
Právní forma: Soukromá školka
Ičo: 86884166
Kontaktní osoba: Barbora Macháčková

Viva bambini, montessori školka
 
Naše školka je přátelská, zábavná a zároveň v ní vládne řád a pořádek. Děti se učí vše, co v životě potřebují s lehkostí a hravostí nejen od vychovatele, ale  také od sebe navzájem. 
Základní pravidlo je respektovat a být respektován. Děti se učí naslouchat vnitřnímu řádu, zároveň získávají svobodu pohybovat se volně prostorem centra a volit si aktivity dle své vlastní potřeby. Podporujeme vnitřní motivaci každého dítěte učit se novým věcem a být součástí kolektivu. Velký důraz klademe na etické hodnoty a ekologii.
     
Prostředí centra je rodinného charakteru, světlé a útulné. K dispozici dětem je také zahrada a v blízkosti smrkový les.  Velice vítáme zapojení rodičů do aktivit centra. Naši pedagogové stále pracují na svém rozvoji, aby byli co nejlepším příkladem dětem. Práce je pro ně radostí, naplňuje a inspiruje je, zkrátka dělají ji s láskou.

Děti mají k dispozici hlavní pracovní místnost, pokojíček pro odpočinek či odpolední spaní, místnost na kroužky a tvořivé dílny, terasu a zahradu. Samozřejmostí je sociální zázemí upravené pro děti.

Obědy a svačinky v BIO kvalitě s ohledem na jakékoli alergie dětí zajišťuje zdravá jídelna Spirála. Strava je vegetariánská, tj. s vyloučením masa a masných výrobků a omezením mléčných výrobků.

Celková kapacita je max. 15 dětí o které se starají 2 učitelky.

Cena za hodinu pobytu v naší školce je cca 35 kč. (bez stravování)

Od října 2010 je do programu zařazeno anglické úterý - tento den bude probíhat v dvojjazyčné realitě za přítomnosti rodilého mluvčího z Ameriky  a české učitelky. 
" Pomoc mi, abych to dokázal sám. "

Úlohou nás dospělých není vyučovat, nýbrž pomáhat dětské psychice v jejím tvůrčím úsilí o vlastní rozvoj. Jak nádherné by bylo, kdybychom svým citlivým, rozumným přístupem, svým pochopením pro potřeby dítěte dokázali prodloužit období, v němž mu jeho specifická vnímavost umožňuje absorbovat okolní svět!

Měli bychom pomáhat malému tvorečkovi ne proto, že je slabý a bezmocný, ale proto, že je nadán nesmírnou tvořivou energií, a proto, že tato energie je velmi křehká a bez láskyplné a promyšlené pomoci může být snadno zmařena. (Maria Montessori)
Od září 2011 bude otevřena Montessori školka v Českých Budějovicích!!